بلاگ جامعه مجازی جابو

بهترین ایده های کسب و کار کوچک در ایران

اقتصاد ایران یک اقتصاد مختلط و متغیر است که فضای باز زیادی برای انواع فعالیت‌های اقتصادی دارد. اقتصاد ایران تحت تأثیر نفت و گاز است، البته بیش از ۴۰ شرکت مشخصا در بورس اوراق بهادار تهران وارد شده‌اند که در میان دیگر صنایع و شرکت‌های فعال دنیا در دهه‌ی گذشته، برجسته هستند. ایران با در اختیار داشتن ۱۰ درصد از ذخایر نفتی دنیا و ۱۵ درصد ذخایر گاز، به‌عنوان یک “ابرقدرت” دیده می‌شود. در ادامه ۱۲ بهترین ایده های کسب و کار کوچک در ایران را به شما معرفی می‌کنیم.

رازهای موفقیت در کسب و کار جدید

کارآفرینی و نوآوری در بخش های متعدد اقتصادی مطلبی است که مدت ها در کشور ما مورد بحث است. برای گسترش واهمیت عملی شدن این موضوع در کشورمان تسهیلاتی نیز برای کارآفرینان درنظر گرفته شده است. اما مسلما در این راه برای موفقیت و امکان ادامه مسیر آشنایی با راهکار های مناسب و درست الزامی است.
به ده راهکار مناسب که به کسب وکار شما خلاقیت ، نظم و انعطاف پذیری می دهد اشاره خواهد شد. فعالین در این زمینه در هر کجای دنیا با به کار بستن این اصول کلی می توانند امیدوار باشند که گام های نخستین خود را به درستی برداشته اند.

حقایق جالب درباره آمازون که شاید نمی‌دانستید.

شرکت امازون دات کام (Amazon.com)، که در سراسر جهان با نام آمازون شناخته می‌شود، درحال‌حاضر، در رتبه‌ی چهارم ارزشمندترین شرکت سهامی عام جهان قرار دارد. آمازون از لحاظ درآمد، به عنوان بزرگ‌ترین شرکت اینترنتی دنیا، و هم‌چنین هشتمین کارفرمای بزرگ ایالات متحده به شمار می‌رود. در این مقاله، به برخی حقایق جالب درباره این شرکت امریکاییِ فعال در زمینه‌ی تجارت الکترونیکی و رایانشی ابری اشاره می‌کنیم.

۴۰ راه کم هزینه برای ترویج و تبلیغ کسب و کار خود را بدانید.

آیا با سرمایه‌ی کم یک کسب و کار راه‌اندازی کرده‌اید؟ آیا به دنبال راه‌هایی برای برای ترویج و تبلیغ کسب و کار خود هستید؟ چالش ترویج و تبلیغ کسب و کار همواره پیش‌روی مالکان کسب و کارهای کوچک است. بهترین راه ترویج و تبلیغ کسب و کار چیست؟ چگونه می‌توانید تبلیغات کنید؟ چگونه می‌توانید به هزاران مشتری بالقوه‌تان دستیابی پیدا کنید؟ چگونه می‌توان با منابع مالی محدود برنامه‌ریزی کرد؟ وقتی دچار کمبود بودجه هستید، این راه‌ها بسیار کارآمد خواهند بود. ما در این نوشتار فهرست کارآمدترین راه‌های کم‌هزینه برای ترویج و تبلیغ کسب و کار را در اختیارتان قرار می‌دهیم.

8 قدم تا راه اندازی یک کسب و کار کوچک

اگر از کار تمام وقت هفتگی خود خسته شده‌اید و تصمیم دارید کسب و کاری نوپا تاسیس کنید اما از نتایج احتمالی این تصمیم می‌ترسید توصیه می‌کنم شروع کار را کمی به تعویق بیاندازید. با این وضعیت موفق نخواهید شد! بهترین کار، ادامه‌ی شغل فعلی و فعالیت نیمه وقت بر روی کسب و کار نوپایتان است. برای مدتی محدود و موقت!

24 راهکار که خانم ها به یک کارآفرین موفق تبدیل شوند

چطور می‌توانیم به عنوان یک خانم به سرعت به یک کارآفرین موفق تبدیل شویم؟ بانوان کارآفرین وقتی که رهبری کسب و کاری را برعهده دارند، هیچ چیز را تضمین شده نمی‌دانند. در گذشته، بانوان کارآفرین به صنایع کلیدی دسترسی کامل نداشتند. شکی نیست که دوره دیگری در تاریخ کسب و کارها آغاز شده است؛ دوره کارآفرینی زنان .